top of page
IMG_1365_cigdem.jpg

İSTEDİĞİNİZ GELECEĞİ YARATMAK İÇİN ANDA KALIN

Ana Sayfa: Welcome

BEN KİMİM ?

Ben Kimim?

1996 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünden mezun oldum ve aynı yıl bir bankanın bilgi işlem departmanında çalışmaya başladım. Bu şekilde başlayan kurumsal çalışma hayatım, Türkiye’nin önde gelen finans kuruluşlarında 23 yıl boyunca devam etti.


Profesyonel yöneticilik görevimin son 10 yılında kişisel gelişime olan ilgim başladı. Öğrenmek ve kendimi geliştirmek adına çok sayıda eğitime ve workshopa katıldım.


2010 yılında Aykut Oğut ve Esra Banguoğlu Oğut ile tanıştım, onları takip etmeye başladım. Yazdıkları kitapları okudum, verdikleri eğitimlere katıldım. 2016 yılında ilk defa başlattıkları Yaşam Koçluğu Sertifika Programının ilanını görünce “evet” dedim "ben buna katılacağım". Başka insanların hayatına Aykut ve Esra’nın öğretisi ile dokunabilmenin ihtimali beni çok heyecanlandırmıştı. Program başladıktan sonra Aykut’un dediği gibi “Hiçbir şey eskisi gibi olmadı”


Eğitimi başarı ile tamamladım. Aykut ve Esra’nın ilk sertifikalı yaşam koçlarından oldum. Ardından 23 yıllık profesyonel yöneticilik görevimi, 2018 Temmuz ayında yaşam koçluğu yolculuğuma başlamak için sonlandırdım. Daha çok insanın hayatının, benim hayatımda olduğu gibi keyifli bir hale gelmesinde yardımcı olabilmek heyecanı koçluk yapmaya başlamamın en büyük motivasyonu oldu.

2017'den beri büyük bir keyif ile Yaşam Koçluğu yapıyorum. Danışanlarım ile birlikte çok güzel ilerliyoruz.


Tabi kendim ile olan bitmeyen yolculuğum da devam ediyor. Sevgili Esra’nın hayatıma kattığı diğer önemli bir öğreti de Kundalini Yoga. Düzenli olarak yapmaya başladığımda faydalarını görünce "bunu da etrafıma öğretebilsem ne güzel olur" dedim ve 2019 Ekim’de Hindistan’da katıldığım Gurmukh tarafından verilen Kundalini Yoga Eğitmen Eğitimininden KRI Sertifikamı aldım.


Yine bu süre içinde Frederick Dodson, Cenk Güçbilmez, Sepin İnceer, Seda Bağcan gibi kişisel gelişimin farklı alanlarından eğitmen ve düşünce liderlerinin eğitim ve workshop'larından öğrendiklerimi, yaptığım yüzlerce seans ve workshop saatinde edindiğim tecrübe ile birleştirip, danışanlarıma geri yansıtıyorum.

Bakalım yolculuk nasıl devam edecek ?  

Ana Sayfa: About
Yaşam Koçluğu

YAŞAM KOÇLUĞU

Neden yaşam koçluğu yapıyorum? 

Yaşam koçluğu yolculuğum nasıl başladı?

35 yaş doğum günümde hayatımın birçok alanında (ilişkiler, kariyer, para vs) tıkandığını düşünerek ağlayan genç bir kadın iken, 10 yıl içinde gücümü elime alarak istediğim hayatı, ilişkileri, kariyeri ve bereketi yaratan Çiğdem haline dönüştüm. Şimdi ise bu yolculuktaki deneyimim ile aldığım eğitimleri birleştirerek birebir seanslar yapmaktayım.

 

2008 yılında NLP ile başlayan kişisel gelişim yolculuğum, 2010 yılında “Evrenden Torpilim Var” kitabını okuyup Aykut Oğut ve Esra Banguoğlu Oğut ile tanışmam ve yaratım gücümü keşfetmem ile yepyeni bir yönde ilerledi.
 
Aykut ve Esra’nın Türkiye’de yaptığı seviye 1 ve seviye 2 workshoplarına katıldım, ardından onların Amerika’ya yerleşmesi ile online olarak kendileri ile çalışmaya devam ettim. Aykut ve Esra tarafından 2016 sonbaharında başlatılan ve toplamda 16 ay süren “Yaşam Koçluğu Sertifika Programı”nı başarı ile tamamladım ve Hawaii’de yapılan muhteşem bir mezuniyet töreni ile sertifikamı aldım.

Yüz yüze ya da internet üzerinden online birebir seanslar yaparak, danışanlarıma, yaşadıklarının sorumluluklarını alabilmek ve hayatlarını her alanda doyumlu ve keyifli bir hale dönüştürebilmek için destek olmaktayım.

 

Aşağıdaki formdan benim ile iletişime geçebilirsiniz

Ana Sayfa: Services
Kundalini Yoga

KUNDALİNİ YOGA

“Yoga sizin için ne yapar? Yoga sizi birleştirmek için çalışır. Bu size enerji verir, böylece dönüşebilirsiniz. Sizi farkında olmama halinden farkındalığa getirmek Kundalini Yoga'nın amacıdır. Yoga, ne daha fazla ne de daha az şey yapar.”

20 Ağustos 1978 - Yogi Bhajan


Kundalini Yoga ile 2011 yılında tanıştım. 2016 yılından beri de düzenli olarak yapıyorum. Kundalini Yoga hayatımda neleri değiştirdi?

  • İlk olarak, anda kalmamı kolaylaştırdı. Geçmiş ve gelecek ile ilgili düşüncelerimi anda kalarak dışarıdan görebilmeye başladım. Olayların içinde durup dışarısı için endişelenmek ve korkmak yerine dışından bakıp kararlar almaya başladım, korku ve endişelerim azaldı.

  • Gücümü fark ettim ve kendi gücümü hissederek, kararlar aldım, adımlar attım ve istediğim yönde ilerlemeye başladım.

  • İç sesimi duyabilmeye başladım.

  • Duygusal stabilitem arttı, ilişkilerimde tepkisellikten yaratıcılığa geçtim, başta kendimle olmak üzere tüm ilişkilerim daha sağlıklı hale geldi.

Yogayı her gün yapmaya başlayınca, etkilerini daha yoğun yaşadım, değişimi daha net gördüm ve hızla içselleştirdim. Kundalini Yoga’nın kendime olan faydalarını deneyimledikçe bunları danışanlarıma, aileme, etrafımdaki herkese anlatmak, onların da benzer dönüşümler yaşamasına yardım etmek istedim.

Bu amaç ile de; 1968 yılında Kundalini Yoga’yı dünyaya yaymak için Amerika Birleşik Devletleri’ne giden Yogi Bhajan’ın ilk öğrencilerinden biri olan  Gurmukh’tan; yoganın doğduğu topraklarda, Hindistan’da, eğitim aldım.  2019 Kasım ayında Kundalini Yoga Eğitmen Eğitimini tamamlayarak KRI Sertifikamı aldım. (KRI, Kundalini Research Institute, Yoga Alliance Sertifikalı Yoga Okuludur)

Ana Sayfa: Services

ÇAKRALAR WORKSHOP

Ocak 2021
8 haftalık Online Workshop

Çakra Sisteminizi Keşfedin ve Yönetin!

Ana Sayfa: Headliner
2B2D-logo-final-03.png

2B2D

BOLLUK BEREKET

DENGE DEĞER

6 Ekim 2020
8 haftalık Online Workshop

Kayıtlar Kapandı

"Yeni Normal"de Yeni "Bereket Yol Haritanı" Oluştur...

Ana Sayfa: Text
online_kundalini_yoga-2.jpg

ONLINE KUNDALİNİ YOGA WORKSHOP

Kundalini Yoga, yani farkındalık yogası; beden, zihin ve ruh üzerinde aynı anda çalışmayı sağlayan teknikler içerir. Böylelikle, içimizdeki potansiyeli, yani kendimizi fark ederiz...⁣⁣

⁣⁣

Evinizin konforunda kendiniz ile buluşarak, farkındalığınızı arttırmak; ruhsal, duygusal ve fiziksel olarak daha güçlü hissetmek isterseniz, Online Kundalini Yoga Workshop'larıma katılabilirsiniz. ⁣⁣

⁣⁣

Peki nasıl? ⁣⁣

⁣⁣

İsterseniz her hafta yapılan tematik seanslardan size uygun olana katılabilirsiniz.⁣⁣ Instagram hesabımdan, o haftanın temasını ve programını duyurmaktayım, takip ederek haberdar olabilirsiniz.

⁣⁣

İsterseniz birebir ders alabilirsiniz.⁣⁣

⁣⁣

İsterseniz birlikte yoga yapmak istediğiniz arkadaşlarınızla, belirlediğimiz bir zamanda özel grup workshop'lar yapabiliriz.⁣⁣

⁣⁣

Online Yoga için,  ⁣⁣

İnternet bağlantısı ve⁣⁣

telefon, tablet veya bilgisayarınız olması yeterli⁣⁣

⁣⁣

Katılım için kocluk@cigdemkurtuluseser.com
ETKİNLİKLER

Enerjim-ve-Ben_logo.png

ENERJİM VE BEN

Kundalini Yoga Destekli Kişisel Gelişim Programı
Ocak 2020 / 4 hafta / İstanbul & Online

Bu workshop’ta önce 90 dakika boyunca Kundalini Yoga yapıp enerjimizi yükselttik, ardından kristal ses çanağı eşliğinde meditasyon yaptık. Ardından 90 dakikalık kişisel gelişim kısmında, kahve ve çaylarımız eşliğinde, o haftanın konularını çalıştık ve enerjimizi yükseltmek, an'da kalmak, egomuz ile tanışmak için kolaylıkla yapabileceğimiz egzersizleri karşılıklı deneyimledik.

Online workshop'larımız direkt 90 dakikalık kişisel gelişim kısmından oluşmakta, yıl içinde farklı tarihlerde,  kurumlar ve kişilerle bu workshop'umuzu tekrarladık.

KalpBilir.jpg

KALP BİLİR

Hep birlikte “Kalp Bilir” dedik
1 Şubat 2020

Kalp çakrası, bu dünya ile spiritüel dünyayı dengeleyen muazzam çakra. Kalbimiz, her zaman doğruyu söyleyen rehberimiz.

Bu etkinliğimizde meditasyon ve Kundalini Yoga'yı harmanlayarak kalp üzerine harika bir çalışma yaptık!
Katılan herkese sonsuz teşekkürler.

Ne-Varsa-Geçnlikte-Var.jpg

NE VARSA GENÇLİKTE VAR

Liseliler ile Kundalini Yoga
23 Ocak 2020

Hepsi Kundalini Yoga ile ilk kez tanıştılar ve tek kelime ile muhteşemdiler. Zamanında geldiler, ilgi ile dinlediler, tüm hareketleri ve meditasyonları adanmışlıkla yaptılar.
Bu ders için verdikleri sembolik ücretin sokak hayvanları barınaklarına bağışlanacağını duyduklarında,  kendi harçlıklarından daha da verenler oldu.

Geleceğe dair umutlarımı güçlendirdiler.

Ne varsa gençlikte var!

EnerjimVeMen2.jpg

ENERJIM VƏ MƏN

Kişisel Gelişim Semineri
29 Şubat 2020 / Baku

Port Baku Residence'da, Azerbaycan'dan katılımcılarla 2 saat formatında gerçekleştirdiğimiz bu seminer, Enerjim ve Ben workshop'larımızın konularından oluşmakta.

Yaratım.jpg

YARATIM NE OLA Kİ?

Seviye 2 Workshop

Şubat 2020 / 7 hafta / İstanbul & Online

Workshop'umuza hep birlikte hedef koyarak başladık. Hedefin konması ile ilgili süreçten itibaren, gerçekleşmesine kadar olan adımları katılımcılarla birlikte deneyimledik. Bu süreçte karşımıza çıkan zorlukların kaynağını fark etmeyi kolaylaştıracak teknikler ve yaklaşımlar çalıştık. Bu farkındalıklar arttıkça, yeni yaklaşımlarla, zorlukların kaynaklarını tekrar çerçeveleyip, kolaylık haline dönüştürerek hedefe doğru olan yolculukta hep birilikte ilerledik. 7 Haftalık bu workshop, arzuladıklarımızı gerçekleştirmenin, her zaman çalışan yöntemleri üzerine oldu.

Frekanslar.jpeg

FREKANSLAR

Seviye 2 Workshop

Nisan 2020 / 4 hafta / Online

Frekanslar, ya da "Duygusal Bilinç Seviyeleri", bir çok öğretide ve davranış biliminde yer alan bir duygu skalası. Bu 4 haftalık workshop'ta, dünyanın farklı yerlerinden katılımcılarla, bu derin konuya bir giriş yaparak kendimizi, çevremizdeki insanları, olayları, nesneleri bu yepyeni bakış açısıyla görebilmeye adım attık. Farklı seviyelerdeki frekans gruplarını ve bunların arasındaki yolculuğu örneklerle çalıştık. Hangi duygumuza izin verdiğimizde hangi bilinç seviyesine çıkabileceğimizi fark etmek, duygularımızın zenginliğinin bize sunduklarını da daha rahat anlamamızı sağladı.

GücümüzÖzümüzde.jpg

GÜCÜMÜZ ÖZÜMÜZDE

Meditasyon Destekli Kişisel Gelişim Workshop

Mayıs 2020 / 5 hafta / Online

Antropoloji, psikoloji ve davranış bilimi kaynaklı bilgilerin eşliğinde, katılımcılarımızın kendi içlerine yaptıkları keşif yolculuğu ile birleştirilmiş bu workshop'ta, her hafta 2 saatlik çalışmanın, yaklaşık yarım saatini konu ile ilgili meditasyonlara ayırdık.


Bir yetişkin olarak kendi gücümüzü elimize almamızı amaçlayan bu workshop sonunda, katılımcılarımız, yetişkin kimlikleri ile tanışarak, güçlerini, verdikleri kavramlar ve kişilerden geri alarak özlerinde toplamanın ve içlerindeki çocuğun ebeveyni olmanın yöntemlerini deneyimlediler.

2B2D-logo-final-03.png

2B2D

BOLLUK BEREKET DENGE DEĞER

Bolluk ve Bereket Workshop

Haziran 2020 / 6 hafta / Online

Bu workshop'ta, verdiğimiz çeşitli kişisel gelişim workshop'ları ve gerçekleştirdiğimiz çok sayıda koçluk seansından ortaya çıkan rafine bilgi, teknik ve egzersizlerle zenginleştirdiğimiz bir bolluk yaklaşımının, gerçek hayatta nasıl çalıştığına bir kez daha şahit olduk. Katılımcılarımızın ulaştıkları yeni bolluk ve bereket seviyesi hem bize hem de diğer katılımcılara ilham oldu.⁣⁣⁣⁣
⁣⁣⁣⁣
Tüm katılımcılarımız, bu workshop sonunda edindikleri, kendilerine özel bir "Bereket Yol Haritası" ile bolluk ve bereket seviyelerini arttırmaya devam ediyorlar.⁣⁣⁣⁣

Detaylı bilgi için tıklayın

Ana Sayfa: Hizmetler
Enerjim-ve-Ben_logo.png

ENERJİM VE BEN

Kişisel Gelişim Programı

Hedeflerinizi gerçekleştirme yolculuğunuzda, ihtiyacınız olacak enerjiyi nasıl elde edersiniz?
"Enerjim ve Ben" workshop'unda, kişisel gelişimin temel kavramlarını, enerjinizi fark etmek ve yüksek olmasını sağlamak için farklı yaklaşım, egzersiz ve tekniklerle birleştirdik.

Ana Sayfa: Headliner
kundalini_yoga_workshop.jpg

KUNDALİNİ YOGA WORKSHOP

Yaşanmakta olan salgın nedeniyle alınan önlemler çerçevesinde, bu workshop'lara bir süre ara verdik...

Ana Sayfa: Text

ARADIĞINIZ BİLGİ YUKARIDA YOK MU?...

  • Instagram
  • LinkedIn
  • Facebook
Bize Ulaşın
Ana Sayfa: Contact
Ana Sayfa: Quote
Yüksek Bilinçte Yaşamak

Bu hayattaki amacımız daha yüksek bir bilinçte yaşamak ve başkalarına daha yüksek bir bilinçte yaşamayı  öğretmektir.

Yogi Bhajan

bottom of page